Kontrast:
Czcionka:
A-
A+

PARTNERSTWO
DLA KRAJNY I PAŁUK

Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność
na obszarze powiatu nakielskiego w latach 2016-2023

ul. Powstańców Wielkopolskich 6
89-100 Nakło nad Notecią
tel. 52 524 64 34
e-mail: partnerstwo.naklo@wp.pl

Biuro LGD czynne
od poniedziałku do piątku
Klauzula informacyjna RODO

logotypy unijne - fundusz rolny

Nakło nad Notecią, 10.07.2020 r.

W dniu 9. lipca br. w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyło się szkolenie pt. „Zasady przyznawania pomocy w ramach środków Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2016-2023 (LSR), w tym wypełniania wniosków o dofinansowanie wraz z załącznikami”. Jego celem było rozpowszechnienie informacji o zbliżającym się konkursie dotacyjnym nr 1/2020/EFS oraz przygotowanie potencjalnych Grantobiorców do udziału w nim.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. lokalni przedsiębiorcy, pracownicy ośrodków kultury, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej oraz gmin powiatu nakielskiego zainteresowani uzyskaniem finansowego wsparcia na działania animacyjno-integracyjne na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Szkolenie poprowadzili pracownicy Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”, którzy przedstawili zebranym szczegółowe zasady udzielania dotacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz przekazali praktyczne wskazówki dot. przygotowania wniosku o powierzenie grantu.

Uczestnicy spotkania poznali m.in.:

- typy działań, na które mogą otrzymać dofinansowanie,
- zasady, jakimi muszą się kierować, wybierając uczestników projektu,
- rodzaje wskaźników, służących do pomiaru stopnia realizacji założeń projektu,
- zasady planowania budżetu,
- zalecenia odnośnie wypełniania dokumentacji aplikacyjnej.

Tych, którzy nie mogli uczestniczyć w szkoleniu, Partnerstwo dla Krajny i Pałuk zaprasza na indywidualne doradztwo z zakresu ubiegania się o grant na realizację m.in. zajęć psychologicznych, rozwijających pasje malarskie/ sportowe/ naukowe, warsztaty dające nowe umiejętności/ kompetencje dla mieszkańców powiatu nakielskiego, w tym osób z niepełnosprawnością, osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu oraz rodzin korzystających z pomocy społecznej. Doradztwo świadczone jest do 14.08.2020 r. w kontakcie osobistym:

- bezpośrednio w biurze LGD, przy ul. Powstańców Wielkopolskich 6 w Nakle nad Notecią, od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 15:30;
- dla osób z dysfunkcją ruchową miejscem świadczenia doradztwa jest sala na parterze Nakielskiego Ośrodka Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego w Nakle nad Notecią (ul. Mickiewicza 3) w każdy wtorek, w godzinach od 09:00 do 10:00.

Zapisy pod nr tel.: 607 822 019 lub (52) 524 64 34, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegóły dot. Konkursu 1/2020/EFS znajdują się w Ogłoszeniu o naborze wniosków z dn. 30.06.2020 r.

widok na salę szkoleniową, na pierwszym planie uczestnicy, w tle prowadzący

 

ujecie sali z boku, na pierwszym planie uczestnicy, w tle prowadzący

logotypy unijne - fundusz społeczny

-

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie “Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”
współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
„Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

 Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Wskaźnikiem osiągnięcia celu operacji jest finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Copyright © 2016-2024 - Wszelkie prawa zastrzeżone.